top
logo


خانه زندگی در آلمان
زندگی در آلمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

رفاه و آسایش زندگی در کنار نظم و قانونمندی

آلمان یکی از قانون مندترین کشورها در اروپا و حتی دنیا می باشد که زندگی در آن بسیار آسان و دلنشین است. کشوری صنعتی و بسیار پیشرفته، که شهروندان آن از تمامی امکانات رفاهی، اجتماعی و تسهیلات زندگی برخوردار می باشند. شرایط زندگی در آلمان برای شهرمندان و مهاجران هیچ گونه تفاوتی ندارد و قوانین مدنی و شهری این کشور برای همه افرادی که مقیم آلمان می باشند و یا اقامت آلمان را دارند، یکسان است.

شرایط کار در هنگام تحصیل
اقامت دانشجویی برای دانشجویان خارجی در آلمان محدود (ده سال) است و از این رو افرادی که قصد تمدید اقامت در آلمان پس از دوران تحصیل را دارند، بایستی اقدام به دریافت ویزای کاری کنند. البته هر شغلی مورد قبول نیست، بلکه تنها شغلی که در ارتباط مستقیم با رشته تحصیلی داوطلب است، مورد نظر می‌باشد.
اولین سووالی که در این زمینه مطرح می‌شود، طریق یافتن شغلی مناسب و در ارتباط با رشته تحصیلی است. برخی از موسسه‌ها و نهادهای پژوهشی برای پاسخ به این سووال طرحی ارائه کرده‌اند که در واقع نوعی مشاوره شغلی محسوب می‌شود و به آن "Mentoring" می‌گویند. افرادی که مشاوره شغلی را انجام می‌دهند، دانش‌آموختگان همان رشته‌ای هستند که شخص دانشجو در آن تحصیل کرده است. این افراد غالبا در زمینه شغلی مورد نظر داوطلبان نیز مشغول به کار هستند و از این رو آینده‌ای روشن از آنچه پیش روی شخص متقاضی است برای او ترسیم می‌کنند.

نهادهای پژوهشی و مشاوره کاری

مشاور شغلی را با بازاریابی نباید اشتباه گرفت. مشاور "Mentor" تنها سعی خواهد کرد، اطلاعات مشخصی را در مورد شغل مورد نظر داوطلب در اختیار او قرار دهد. در واقع او گزارشی از واقعیت‌هایی که در بازار کار وجود دارد و برای وی پیش آمده، به متقاضی ارائه می‌کند.
طرح یادشده امکانی است که از طریق موسسات پژوهشی به افرادی که بورسیه دریافت می‌کنند، تعلق می‌گیرد. اما چنین امکانی در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان نیز وجود دارد. مشاوره کاری برای ورود به بازار کار. مشاوره‌ای که در صورت موفق بودن آن و یافتن شغل مناسب از سوی دانشجو تمدید اقامت او را در آلمان تمدید می‌کند.  

 

bottom

طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط شرکت موج آفرینان کویر